pátek, říjen 30, 2020

Golf je nyní v Čechách dynamicky se rozvíjející sport. Proto je současný trend se začít věnovat golfu v čím dál nižším věku a dětský golfový tábor je pro to ideální příležitost. Děti se volnou formou seznámí s hrou jako takovou, díky profesionálním trenérům se seznámí i s pravidly a osvojí si golfovou etiku nejlepší možnou formou. Přestože je golf hlavním tématem tábora, jsou pro děti připravená i spousta jiných aktivit - jako hraní společenských her, výlety, koupání apod.

Žádná věková skupina se neučí golfovou techniku a dovednost tak lehce a rychle jako děti.
Děti mají přirozený cit pro pohybový úkol, jsou v této oblasti výrazně nadané. Používají pohybovou intuici, a už méně hlavu pro „správnou“ techniku. Všechny tyto dispozice jsou optimálním tréninkovým potenciálem.
Pro děti je nejdůležitější – nenutit a nepospíchat – nechme je učit se hrou. Poté získají přirozenou chuť na golf a jeho výuku. Trénování dětí je opravdu hodně odlišné od výuky dospělých hráčů.

Ve skupinách se děti a mládež napodobují a myslí obrazně, mají radost z nových věcí, poznatků a dovedou se soustředit na výuku a trenéra.
Motivace, hra, poznání – to vše působí na děti a jejich přístup k samotné výuce. Zde nejvíce vystupuje funkce hlavního trenéra – osoby, která se stará o mladé hráče a stává se jejich vzorem. On stanovuje vztah dětí mezi sebou, atmosféru celé skupiny, poctivost a spokojenost dětí při samotné hře.